Maltepe Protherm Servisi

Maltepe Protherm Kombi Servisi

Maltepe Protherm Kombi Servisi olarak gözlemlerimize göre son yıllarda İstanbul’un çok büyük bir kısmı doğalgaz ile tanışıp doğalgaz rahatlığına kavuştu.Kombiler insanları kömür vb külfetli ısınma yöntemlerinden kurtararak doğalgaz ile tanıştırdı.Karşılaşılan bu rahatlık önümüzdeki yıllarda ülkemizin dört bir yanına yayılacak ve herkes doğalgaz kullanıcısı olacak. Durum böyle olunca kombi kullanıcıların artması ve kombilerin doğru bir şekilde kullanılmaması kombi arızalarına neden olmaktadır .Bu durum karşısında kombi servisimiz teknik servis hizmeti ile problemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde çözmektedir.

Maltepe Protherm Kombi Servisi İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir.Kombi arızalarınızda tüm kombi markalarını kombi servisimize tamir ettirebilirsiniz. Kombi servisi olarak yapmış olduğumuz tüm tamirlerde değiştirilen parçaların garanti süresi 1 yıldır. Kombi servisi hizmeti verirken ilk temel amacımız profesyonel işçilik ve güvenilir teknik servis hizmeti vermektir.

Kombi servisi olarak tüm marka kombilerin bakımlarını ve arızalarını özenle yapmaktayız. Kombinizin bakımsız bir şekilde çalıştırılması kombinizin gaz tüketimini fazla bir şekilde arttırmaktadır. Kombi servisi olarak size tavsiyemiz mutlaka  kombi bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaptırmanızdır.

Merkez Kombi Servisimiz olarak yıllık periyodik bakımları gerçekleştirmeniz durumunda emin olun kombi servisinin telefon numarasını unutacak ve yıllarca doğru ve kaliteli ısı enerjisinden faydalanacaksınız. Kombi markalarının tamiri , bakımı kombi servisimiz tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır.

Kombi cihazları evinizde yada işyerinizde kullandığınız diğer elektronik malzemelerine benzememektedir. Bunun başlıca nedenlerinden biri kombinin dış ortamdan aldığı havayı kullanmasıdır. Bu durum ise kombinizin dış ortamlardan çektiği tozlu,sanayi gaz atıklarının kombinin brulörüne dolmasıdır. Karşılaşılan bu durum kombinizin daha fazla gaz tüketimine neden olur.Kombi servisi olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kombinizin belli zaman aralıklarında yıllık periyodik bakımlarını gerçekleştirmeniz yada yeni bir ürün ile değiştirmenizdir. Ek olarak eğer yeni bir ürün almayı düşünüyorsanız eğer mutlaka yoğuşmalı kombi satın almalısınız.Kombi servisi olarak uzmanlarımızın incelemeleri ve araştırmalarına göre diğer kombi çeşitlerine göre % 20 oranında tasarruf yapmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Maltepe Protherm Kombi Servisi Çağrı merkezimizin telefon numarası 0216 376 4 376 ve 0532 056 43 76 nolu telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Protherm kombi arıza kodları

Protherm Kombi F0 Hatası: Kalorifer sistemindeki suyun azalmış olduğunu bildirir. Su Basıncı 0,6 Bar’ ın altında olduğunda cihaz otomatikman kapanır. Kombinin su basıncını 1,5 ile 2,0 arasına sabitleyiniz.

Protherm Kombi F1 Hatası: Alev oluşmaması durumunda görülür. Örneğin gaz girişinin olmamasından dolayı cihaz arızaya geçecektir ve F1 arıza kodu görüntülenecektir. Cihazın altındaki gaz vanasının

Protherm Kombi F2 arızası; Peteklerim ısınmıyor, Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda görülür. Kalorifer gidiş suyu sensörü sisteme bilgi göndermediğinde cihaz otomatikman kapatılacak ve F2 arıza kodu verir.

Protherm Kombi F3 arızası; Cihazın aşırı ısınması durumunda görülür. Aşırı ısınma durumunda cihaz otomatikman kendisini kapatır ve ekranda F3 arıza kodu görüntülenir. Su sıcaklığının tekrar normale dönmesiyle cihaz otomatikman çalışmaya devam edecektir.

Protherm Kombi F4 Hatası; Gaz gelmiyor inyalizasyon hatası elektronik kart tamiri arızası olabilir.

Protherm Kombi F5 Hatası; Kombi Tesisatınızda hava var. Peteklerinizden hava alınız.

Protherm Kombi F6 Hatası; Kombi çalışmıyor petekler ısıtmıyor Kalorifer ntc arızası

Protherm Kombi F9 Hatası; Kombi baca problemi hava akış arızası

Protherm Kombi F10 Hatası; Kombi Düşük su basıncı kombinize su doldurunuz.

Protherm Kombi F11 Hatası; Devir daim sorunu Pompa arızası

Protherm Kombi F12 Hatası; Voltaj problemi

 

 

Protherm Panther Kombi F28 Arıza Kodu

Protherm Panther Kombide F28 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Protherm Panther Kombide 28 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide f28 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Panther F28 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Protherm Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Kombide F28 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Panther Kombide F28 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

  • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise Panther kombi f28 arızasından çıkmayacaktır.
  • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
  • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
  • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
  • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
  • Oluşan alevi hisseden İyonizasyon propları…

protherm kombi bakım servisi numarısı 0532 056 43 76 / 0216 376 43 76

Call Now ButtonŞİLE VAİLLANT KOMBİ SERVİSİ