Maltepe Vaillant Servisi

Maltepe Vaillant Servisi

Hayatımızı kolaylaştıran makineler arasında kombiler en önemli icatlar arasında yer almaktadır.Ülkemizde doğalgaz’ın pahalı bir yakıt olması ve odun ve kömür gibi maddelerin çevremizi aşırı bir şekilde kirletmesi doğalgaz’a talebin artmasına neden oluyor.İstanbul’da ısınma ihtiyacı oldukça fazla olması kombi servisi çağırma konusunda kombinin arızalanması beklenmektedir.Halbuki kombi servisi çağırmak için kombinizin arızalanmasını beklememeli ve kombi cihazının yıllık periyodik bir şekilde kombi servisine bakımları yaptırılmalıdır.

Doğalgaz sızıntısı meydana gelmesi durumunda bir ateşin yanması büyük bir patlamaya neden olabileceğini unutmayın.Aynı zamanda gaz kaçakların tespiti için ufak gaz dedektörleri sayesinde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Kombi servisi olarak tavsiyemiz kombi bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanızdır. Sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenli bir şekilde Merkez Kombi Servisimiz tarafından kontrol etmelidir.

Maltepe Vaillant Kombi Servisi olarak müşterilerimizin kombi cihazlarını incelediğimizde kombinin yıllık bakımı yapılmadığı için kombinin ateşlemesinde veya ısıtmama problemleri ile karşılaşıyoruz. Halbuki düzenli bakım yaptırılsa belirtilen problemlerle karşılaşılmayacak.

Maltepe Vaillant Kombi Servisimizin hizmet kapsamı kombi kullanıcının rutin işlemler ile acil durumlarına değişiklik göstermektedir. Kombi servisimiz acil durum meydana geldiğinde 7 gün 24 saat destek vermek için uzman kombi servisimizi hazır tutuyoruz.

Kombi servisimiz karşılaşılan sorunu çözmek için gelen teknik servis elemanımız kombi cihazınızda arıza meydana gelmişse parça değişimi yada parça tamir işlemi gerçekleştirecektir. Bu işlemlerin ardından kombiniz verimli bir şekilde çalışacak ve sorununuz ortadan kalkacaktır.

Kombi servisi olarak periyodik kombi bakımımız 20-30 dk sürmektedir. Eğer kombi servisi yada petek temizliği gibi bir ihtiyacınız tespit edilmesi durumunda bu süre daha da uzayacaktır. Kombiniz de gaz sızıntısı meydana gelmesi durumunda acil bir şekilde destek personelimizi arayarak destek alabilirsiniz. Kombiniz de özellikle kış aylarında meydana gelebilecek arızalarda çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilir yada kombi servis hizmeti alabilirsiniz.

Maltepe Vaillant Kombi Servisi olarak tüm kombi markalarına servis ve tamir hizmeti vermekteyiz.Bünyemizde çalışan personellerimiz kendilerini geliştirmiş ve sürekli olarak kombi konusunda eğitim alan kişilerden oluşmaktadır. Kombinizin arızalanması durumunda parça değiştirilmesi gerekiyor ise onayınız alınmadan onarıma başlanmamaktadır.

Kombi servisimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. Kombi bakımınızı yaptırmak yada kombi arızasını gidermek istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz .

Vaillant Kombi F20 Arıza Kodu

Vaillant Kombide F20 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. F20 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Vaillant F20 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

Vaillant Kombi Servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

F20 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Vaillant Kombide F20 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı F20 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda Vaillant Kombide F20 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Vaillant Kombi F20 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlemesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını Vaillant Kombide F20 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

 Vaillant Kombide F28 Arıza Kodu

Vaillant Kombide F28 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Kombide f28 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide f28 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Vaillant f28 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Vaillant Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya

0532 056 4 376

Vaillant Kombide F28 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Kombide F28 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi f28 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden İyonizasyon propları…

Vaillant Kombide F29 Arıza Kodu

Vaillant Kombide F29 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Kombide f29 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide f28 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Vaillant f29 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Vaillant Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Vaillant Kombide F29 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Kombide F29 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi f29 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden İyonizasyon propları…
Vaillant Kombi F33 Arıza Kodu

Vaillant Kombide F33 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi F33 Arıza Koduna Geçer.

Vaillant Kombiden F33 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz.

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan Kombilerde F33 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur F33. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir

Vaillant Kombide F33 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

Vaillant kombide F33 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Vaillant Kombilerde F33 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Vaillant Kombiden F33 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz

maltepe vaillant kombi bakım servisi

 

• Altayçeşme Vaillant Kombi Servisi
• Altıntepe Vaillant Kombi Servisi
• Aydınevler Vaillant Kombi Servisi
• Bağlarbaşı Vaillant Kombi Servisi
• Başıbüyük Vaillant Kombi Servisi
• Büyükbakkalköy Vaillant Kombi Servisi
• Cevizli Vaillant Kombi Servisi
• Çınar Vaillant Kombi Servisi
• Esenkent Vaillant Kombi Servisi
• Feyzullah Vaillant Kombi Servisi
• Fındıklı Vaillant Kombi Servisi
• Girne Vaillant Kombi Servisi
• Gülensu Vaillant Kombi Servisi
• Gülsuyu Vaillant Kombi Servisi
• İdealtepe Vaillant Kombi Servisi
• Küçükyalı Vaillant Kombi Servisi
• Yalı Vaillant Kombi Servisi
• Zümrütevler Vaillant Kombi Servisi

Call Now ButtonŞİLE VAİLLANT KOMBİ SERVİSİ